facebook tracking

SAP projekta vadītājs

Scroll to content

Vertikāli integrēts farmācijas uzņēmums, kas nodarbojas ar zāļu un aktīvo farmaceitisko vielu izpēti, ražošanu un pārdošanu Baltijā un citās valstīs, aicina darbā:

SAP projekta vadītāju

Darba pienākumi:

  • nodrošināt SAP S/4HANA ieviešanu, pamatojoties uz biznesa un tehniskajām vajadzībām,
  • analizēt uzņēmuma biznesa procesus un piemērot atbilstošākos IT risinājumus,
  • izpētīt esošās ERP sistēmas MS Dynamics NAV2009 datu struktūru,
  • izstrādāt migrācijas plānu un realizēt to,
  • integrēt SAP sistēmu ar citām uzņēmuma informācijas sistēmām,
  • sistēmas ieviešanā sadarboties ar ārzemju partneriem.

Prasības kandidātiem:

  • pieredze SAP projektu vadībā ne mazāk kā 3 gadi, zināšanas projektu vadības metodoloģijā,
  • augstākā izglītība uzņēmējdarbības pārvaldē, informācijas tehnoloģijās vai datorzinātnēs,
  • vēlama praktiskā darba pieredze SAP sistēmas uzturēšanā,
  • darba pieredze jaunu informācijas sistēmu ieviešanā un datu migrēšanas projektos,
  • labas zināšanas par datu bāzu vadības sistēmu tehnoloģijām,
  • labas latviešu, krievu un angļu valodu zināšanas,
  • atbildība, patstāvība, precizitāte, komunikabilitāte, organizatora spējas.

Mēs piedāvājam:

  • veselības apdrošināšanu un nelaimes gadījumu apdrošināšanu,
  • bruto atalgojumu no 2400.00 līdz 3000.00 EUR,
  • interesantu, dinamisku un daudzveidīgu darbu mūsdienīgā darba vidē,
  • dotētas pusdienas, iespēju izmantot uzņēmuma sporta kompleksu.

Usually responds within a day

Or, know someone who would be a perfect fit? Let them know!

Some of your colleagues

Jobs in Latvia

Pulkveža Brieža iela 21
1010 Rīga Directions hr@itsmdelivery.com +37127842084 View page

BENEFITS

  • Keep the company’s administrative overheads’ costs predictable and reasonable.

Clear reporting on the work done on operational level

Easy to read, and explain external costs invoices
  • Easy budgeting.

Fixed rates for specified competences

Predictable costs and schedule of the team (competence) reinforcement
  • Specialized, flexible IT competence sourcing.

Get staff you NEED now and later, withing the conventional recruitment manager used to select
immediately AVAILABLE on the labor market.

Short idle time - we have database of pre-screened and pre-interviewed professionals.

  • Cozy labor relations.

Benefit from using labor outsourcing benefits, keeping full staff control onsite

No payroll! No labour union & headcount save discussion!

  • Increase company’s throughput (ability to deliver).

    For example, write something about the compensation that you offer, is it competitive?

  • Leverage resources.

    No need to keep constant costs (as salary)

    Capacity fluctuations are covered (reaction time is good in terms of customer perspective)

    Enable faster time-to-market and close demand gaps

  • Concentrate on the core functions, not HR.

    Backup professionals are raised potentially to be in-sourced

    Identified talents can be in-sourced, thus keeping competence in the company

    Easy intake process and stress-free termination process

ADAPTIVE IT COMPETENCE AND RESOURCES SOURCING APPROACH

ITSM Delivery is supplying IT and project management professionals for your projects.

Our database includes several thousands IT professionals

You can staff new project team or reinforce existing team.

No need to follow complicated recruitment process, nor new headcount accounting, or related
taxation issues.

Already working at ITSM Delivery?

Let’s recruit together and find your next colleague.

@itsmdelivery.com
  • Inesa
  • Kristina
  • Maria
  • Marina
  • Mari-Nadin
  • Polina
Teamtailor

Applicant tracking system by Teamtailor